Natura 2000 erametsamaa toetuse taotluste vastuvõtt
toimub 4.-22. aprillini

See on hüvitis looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jääva tulu eest kas Natura 2000 võrgustiku metsamaa alal ning UUE MUUDATUSE alusel alates 2017. aastast ka sihtkaitsevööndis asuval erametsamaal, mis on väljaspool Natura võrgustiku ala.

Vardi Erametsaseltsi liikmetele aitab tasuta toetuse taotlusi täita Liivi Ehrpais:
tel: 5390 4120; 486 9140
e-mail: liivi.ehrpais @ mail.ee

Taotluste vastuvõtt toimub ka kolmapäeval, 12.aprillil kell 13:00 kuni ca 18:00
Vardi Erametsaseltsi kontoris, Nissi tee 63 (II korrus), Riisipere alevik, Nissi vald. Muudel aegedel ja asukohas kokkuleppel Liiviga.

Natura 2000 erametsamaa toetuskõlbulike alade kaarti näeb SIIT. Lisada otsingusse katastritunnus või suurendada kaarti manuaalselt vastavalt enda metsamaa asukohale.SA Erametsakeskus PRESSITEADE 4.04.2017

Tänasest saab taotleda hüvitist looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jääva tulu eest.

Tänavu võtab Erametsakeskus Natura 2000 erametsamaa toetuse taotlusi vastu 4.- 22. aprillini, nüüd on võimalik hüvitist taotleda ka sihtkaitsevööndisse väljaspool Natura võrgustiku ala.

Natura toetuse eesmärk on hüvitada erametsaomanikule looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jäävat tulu Natura 2000 erametsamaal ning alates 2017. aastast ka sihtkaitsevööndis asuval erametsamaal, mis on väljaspool Natura võrgustiku ala.

"Hea meel, et nüüdsest laieneb hüvitis ka metsaomanikele, kelle mets jääb Natura võrgustikust väljapoole, kuid on ometigi rangete piirangutega koormatud," märkis SA Erametsakeskus juhatuse liige Jaanus Aun. "Kogu ühiskond tarbib hüve, mida selline puutumatu looduskeskkond pakub. On õiglane, et eraomandi kasutuspiirangud ka piisavalt hüvitatud saavad," täpsustas Aun.

Hüvitise määr on sihtkaitsevööndis 110 eurot hektari kohta aastas ning Natura 2000 alal piiranguvööndis, hoiualal ja projekteeritaval alal 60 eurot hektari kohta aastas. Taotlemise tingimustega saab tutvuda erametsaportaalis www.eramets.ee.

Kõige kiiremini ja mugavamalt saab hüvitist taotleda e-PRIAs, kus vajalikud andmed on eeltäidetud metsaomanikule kuuluvate toetusõiguslike metsaaladega ning taotluse saab esitada vaid mõne minutiga. E-taotluse allkirjastamiseks on vajalikud kehtiv ID-kaart ja PIN-koodid või mobiil-ID.

Taotluste täitmisel ja esitamisel aitavad metsaühistud üle Eesti. Ühistute vastuvõtuajad ja kontaktid on leitavad erametsaportaalist www.eramets.ee.

Erametsakeskus loosib kõigi 4.-22. aprillini e-PRIAs taotluse esitanud metsaomanike vahel välja viis Samsungi nutitelefoni (loosimise tingimused: http://www.eramets.ee/toetused/toetuste-taotlemine/natura-metsa-toetus/).

Lisainfo: natura @ eramets.ee, telefonidel 683 6058, 683 6064 ja postiaadressil
Mustamäe tee 50, 10621 Tallinn.

Pressiteate edastas:
Kertu Kekk
SA Erametsakeskus
kommunikatsioonijuht
kertu.kekk @ eramets.ee
tel: 673 6036, 5596 7682


tagasi...